Prozdrowotne właściwości masła SHEA, których nie znałaś!
W tym momencie masło shea kojarzone jest głównie z pielęgnacją ciała. Używają go głównie kobiety, bo to dla nich wygląd jest zwykle ważniejszy niżeli dla mężczyzn.
Masło SHEA – podstawowe informacje
Masłem shea można smarować skórę całego ciała, skórę samych dłoni i stóp bądź skórę występującą na twarzy. Co ciekawe produkt ten jest jednak równocześnie jednym z typowych artykułów spożywczych. Warto więc wykorzystywać go do osiągania różnych celów. Pomoże on nie tylko w uzyskaniu lepszego wyglądu ciała czy włosów, ale też w uzyskaniu perfekcyjnego zdrowia.
Prozdrowotne działanie masła SHEA
W niektórych krajach, głównie tych afrykańskich, od lat wykorzystuje się właściwości zdrowotne masła shea to leczenia różnych chorób i schorzeń. Pomaga ono złagodzić ból i zwykle go zmniejsza. Jest też produktem zwalczającym pierwsze i łagodne objawy przeziębienia, takie jak katar, delikatnie podwyższona temperatura ciała, ból głowy, kaszel czy ogólne uczucie rozbicia. Masłem karite leczy się także stany zapalne zatok. Czasami można go też użyć w celu zmniejszenia zakwasów i złagodzenia oraz zmniejszenia bólu mięśni, który pojawi się po intensywnym treningu fizycznym.
A jak używać masła karite w celach leczniczych? Otóż najlepiej wsmarować je bezpośrednio w bolące lub nieprawidłowo działające miejsce, czyli np. napiętą łydkę bądź udo, na którym pojawił się stan zapalny. Masło shea zapewni i skórze, i człowiekowi natychmiastową ulgę. Wyraźnie zmniejszy też stan zapalny i sprawi, że szybciej on zniknie. W Afryce masło shea odgrywa też rolę naturalnych kropel do leczenia i udrażniania zatkanych zatok. Wprowadza się je po prostu w śluzówkę nosa i tam wsmarowuje, aby szybciej pozbyć się uciążliwego problemu.
Podsumowanie artykułu o maśle SHEA
Istnieje jeszcze jedno świetne zastosowanie dla masła shea. Ono akurat łączy się z pielęgnacją skóry, choć tak naprawdę polega na leczeniu choroby, jaką jest trądzik. Masło shea może poradzić sobie z różnymi odmianami tej często występującej choroby skórnej. Dobrze działa m.in. na trądzik pospolity oraz różowaty.
źródło: globalna.pl – moda i lifestyle na pierwszym miejscu