Jak stosować olej musztardowy?

Jak stosować olej musztardowy?

Kupiłaś właśnie olej musztardowy, ale nie masz pojęcia, jak go poprawnie używać? Przeraża cię jego ostry i bardzo intensywny zapach, dlatego obawiasz się, że gdy nałożysz ten produkt na włosy lub skórę jego aromat będzie mocno wyczuwalny? Jedno możesz być pewna – przy prawidłowej aplikacji taka sytuacja na pewno nie zaistnieje. Charakterystyczny zapach musztardy utrzymuje się bowiem zwykle przez kilka minut. Po tym czasie wyraźnie łagodnieje, a ostatecznie staje się totalnie niewyczuwalny. Oleju musztardowego możesz używać do pielęgnacji ciała oraz włosów. Zacznij to robić, a twoja uroda szybko się poprawi.

Olej sprawdzi się m.in. przy masażach ciała. Z uwagi na swoje właściwości rozgrzewające świetnie odpręża i relaksuje skórę. Może ją również pobudzić. Efekt zależy od tego, w jaki sposób przeprowadzisz masaż, czyli czy będzie on energiczny i dynamiczny, czy bardziej spokojny. Taki zabieg pomoże ci poradzić sobie z bólem mięśni i stawów. Wmasowując tłuszcz musztardowy w skórę, przy okazji odżywisz ją i nawilżysz. Olej nie pozostawi po sobie żadnych tłustych i nieprzyjemnych śladów. Błyskawicznie wchłonie się w ciało, zapewniając ci wysoki komfort.

Taki masaż, jeżeli zostanie przeprowadzony na konkretnych partiach ciała, pomoże ci też szybciej zwalczyć przeziębienie albo pokonać przynajmniej część jego objawów. Pewnie pamiętasz tradycyjną maść sprzedawaną z niebieskich opakowaniach, którą mamy wcierały w klatki piersiowe swoich szkrabów, gdy te tylko zaczynały kaszleć lub gorączkowały. Teraz tę maść zastąpi ci olej musztardowy. Wetrzyj sporą jego ilość w klatkę piersiową oraz plecy i pójdź od razu do łóżka, zawijając się kocem. Na drugi dzień od razu poczujesz się lepiej. Gorączka spadnie, a kaszel całkowicie minie.

Olej musztardowy jest też praktycznym narzędziem do walki z cellulitem. Aby z jego pomocą pozbyć się pomarańczowej skórki, powinnaś przygotować z niego specjalną maść, mieszając go z olejem makadamia. Papkę nakładaj na skórę pokrytą pomarańczową skórką. Wcieraj ją głównie w uda, pośladki i brzuch, a następnie masuj szorstką gąbką, specjalną rękawicą lub szczotką antycellulitową.