Najważniejsze aspekty w wyglądzie każdego z nas – 4 przykłady
Ciało każdego z nas jest jego osobistym skarbem. Jest ono siedzibą naszej duszy, naszego człowieczeństwa. Ze swoim ciałem jesteśmy od urodzenia aż do śmierci.
Dlatego należy o niego dbać, jak o coś najcenniejszego. Na dbałość składa się wiele elementów dotyczących naszej fizyczności, naszej psychiki i naszej duchowości.
Co jest najważniejsze w wyglądzie każdego z nas?
Tylko prawidłowe funkcjonowanie każdej z nich jest gwarantem nie tylko zdrowia, ale także i szczęścia. Na pierwszy plan wysuwa się nasza fizyczność, czyli nasz wygląd zewnętrzny i dlatego tu będzie o nim mowa.
Można zadać sobie jedno zasadnicze pytanie: Co jest najważniejsze w naszym wyglądzie fizycznym?
W wyglądzie fizycznym najważniejsze są cztery rzeczy:
- uzębienie
- włosy
- figura
- strój
Zdecydowanie na pierwsze miejsce zasługuje uzębienie. Ponieważ nawet najbardziej zadbany człowiek bez względu na to, czy jest to kobieta, czy mężczyzna wypada źle i nieciekawie bez zdrowego i pełnego uzębienia. Spotykając kogoś po raz pierwszy zazwyczaj najpierw zwracamy uwagę na uzębienie, potem na włosy, a następnie na figurę i ubiór. Włosy, to prawdziwa ozdoba szczególnie dla pań, ale także dla panów.
I w związku z tym zawsze powinny być one, jak najlepiej zadbane. Na dbałość włosów składa się wiele elementów, jak: – właściwe i dokładne mycie włosów – odżywianie włosów przy pomocy odżywek – poranne dokładne szczotkowanie włosów – podcinanie ich w razie potrzeby – farbowanie – i stosowanie wielu innych zabiegów pielęgnacyjnych Bardzo ważną rzeczą i znacznie cenniejszą od ubioru jest figura. Zgrabna figura liczy się u mężczyzny, a jeszcze bardziej u kobiety. Minęły czasy, gdy ceniono zaokrąglone ciało. Obecnie panuje kult szczupłości. Co nie znaczy, że kult „wieszaka”, choć wielu tak właśnie pojmuje szczupłość. Lecz wygląd przysłowiowego „wieszaka’ nie jest szczupłością, lecz wychudzeniem.
Gdyż szczupłość ma to do siebie, że sylwetka nie posiada nadwagi, ale nie jest też szkieletem. Najlepiej, gdy ważymy tyle, ile końcówka naszej wagi ciała. To znaczy, np.: – przy wzroście 160 cm. waga ciała 60 kg. – przy wzroście 170 cm. waga ciała 70 kg. – przy wzroście 180 cm. waga ciała 80 kg. – itp. Wówczas pozostajemy szczupli, lecz niewychudzeni. Posiadamy piękną figurę i niczego nam nie brakuje w naszym wyglądzie.
źródło: interesujace.pl – lifestyle, relacje, kosmetyki i wiele więcej