Czy podróbki kosmetyków mogą być niebezpieczne?
Wiele firm przestrzega przed podróbkami kosmetyków z niesprawdzonych źródeł. Swego czasu na AliExpress mogliśmy kupić całą kolekcję podrabianych kosmetyków od największych koncernów. Dziś spotykamy się z tym rzadziej, ale wciąż jest to popularna praktyka i niestety, ale kosmetyki kupowane w niesprawdzonych miejscach mogą przyczynić się do ciężkiego uszczerbku naszego zdrowia.
Podróbki kosmetyków nie muszą być gorsze od oryginału
Wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, czym są takie podróbki. Często nie muszą one odbiegać jakościowo od oryginału, mogą nawet być w 100% w porządku i działać Dokładnie tak, jakbyśmy tego oczekiwali po prawdziwym produkcję dane marki. Podróbka to w tym wypadku kosmetyk, który wyraźnie przypomina projekt źródłowy. Ma on skłonić klienta do zakupu właśnie przez to, że jest on praktycznie identyczny.
W tym wypadku nie liczy się tak naprawdę jakość, ale sam fakt tego że konsument może dostać w swoje ręce dany towar, nie płacąc za niego takiej cena, jakiej oczekuje producent. Cały ten biznes żeruje na tym, że klienta nie stać na oryginał.
Skąd się biorą takie podróbki kosmetyków?
Bardzo rzadko są to kosmetyki tworzone w doskonałych warunkach, gdzie BHP i inne ważne czynniki są zachowane. Przeważnie wykonuje się je w zaimprowizowanych warsztatach urządzonych w piwnicach kamienic w Chinach albo innych azjatyckich krajach. Nie znamy składu, nie wiemy, jak były wykonywane i przede wszystkim nie mamy pojęcia, w jakich warunkach były przechowywane przed tym, jak trafiły do nas.
Podróbki nie obiecują nam, że będą dla nas bezpieczne, jedyne co nam dają to iluzje posiadania oryginału. Przez to wiele osób cierp,i bo użyło kosmetyku, który był na bazie czegoś, co nigdy nie powinno być nakładane na twarz albo mieć kontaktu ze skórą.
Jakie niebezpieczeństwa nam grożą po korzystaniu z kosmetyków?
Najczęściej występującym schorzeniem jest atak alergii. Może też dojść do znacznych zmian skórnych, na przykład pojawienia się trądziku, intensywnego złuszczania się naskórka albo przebarwień.
Tyczy się to zwłaszcza kosmetyków do pielęgnacji, które nakładamy często i na długo. Ale kosmetyki kolorowe również mogą sprowadzać na nas poważne problemy. Pomadki, które dosłownie zlepiają usta, cienie do powiek, po których użyciu momentalnie dostajemy wysypki na powiekach albo pojawia się u nas jęczmień, podkłady, które sprzyjają pojawieniu się różnych zmian skórnych. To tylko najczęściej występujące problemy i to w przypadku kosmetyków, które wcale nie mają najgorszego składu.
Więcej artykułów dotyczących kosmetyków i urody znajdziesz w serwisie https://www.naswiecie.pl/.