Jak dbać o urodę niezależnie od wieku?

Jak dbać o urodę niezależnie od wieku?

Każda z nas stara się dbać o swoją skórę i ciało przez cały czas. Ale nie każda z nas wie, jak ważne w pielęgnacji są niektóre pomijane przez nas kroki. Bo może okazać się, że stosujemy drogie kosmetyki nawilżające, a efektów nie widać. Dlaczego?

Podstawy pielęgnacji – postaw na regularność

Stosowanie kosmetyków „od czasu, do czasu” nie ma żadnego sensu. Tylko używane regularnie produkty do pielęgnacji skóry dadzą pożądane efekty. Ważne są indywidualne rytuały w pielęgnacji. To co sprawdza się u koleżanki, nie koniecznie będzie odpowiedni e dla Ciebie. Zwróć uwagę na stan i kondycję skóry ciała i twarzy i do niej, w zależności od potrzeb dobieraj kosmetyki. Uważnie czytaj ulotki opakowań i stosuj codziennie. Bez wyjątków.
Nawilżać skórę możesz też od środka. Jak? 1, 5 litra wody dziennie to minimum. Woda nie tylko nawilży skórę od środka, ale też oczyści ciało z toksyn i wspomoże pracę nerek. Jeśli nie pamiętasz o regularnym piciu wody, zainstaluj w telefonie odpowiednią aplikację, która będzie przypominać Ci o spożyciu wody.

Demakijaż skóry twarzy to ważny element wieczornej pielęgnacji. I nie należy nigdy o nim zapominać. Tylko poprawny demakijaż daje gwarancje pięknej i zdrowej skóry bez niedoskonałości. W końcu to nie „tylko” zmycie makijażu po całym dniu, ale też usunięcie ze skóry twarzy wszystkich zanieczyszczeń, jak pył, czy kurz. Poza tym warto pamiętać, że nie usunięty makijaż wpływa negatywnie na kondycję naszej cery. Zatkane pory, wypryski, przebarwienia, a w końcu trudne do usunięcia suche skórki to wynik braku wieczornego demakijażu.

Stosuj kosmetyki zawierające witaminę C oraz filtr UV

Promieniowanie słoneczne dociera do nas przez cały rok, nie tylko w miesiącach letnich. Dlatego należy stosować kosmetyki z odpowiednimi filtrami. Warto zwrócić uwagę nie tylko na balsamy i kremy do ciała i twarzy z filtrami, ale też podkłady i bazy zawierające filtr UV.
Dodatkowo pamiętać należy o zabezpieczaniu skóry kremami z filtrami nie tylko wtedy gdy korzystamy z „kąpieli słonecznych”, ale też wtedy, gdy narażamy skórę na ekspozycję pod sztucznym światłem.

Witamina C ma pozytywny wpływ na naszą urodę. Nie tylko poprawia koloryt skóry, ale też naprawiaj uszkodzenia spowodowane promieniowaniem słonecznym, dodaje nam blasku i działa wygładzająco. Gdzie ją znaleźć? Nie tylko w owocach i warzywach ( cytrusy, czarna porzeczka, kapusta, brokuł ), ale też można skutecznie podnieść odporność organizmu przyjmując syntetyczną witaminę C.

Zdrowy styl życia!

Nasza uroda potrzebuje nie tylko regularnej pielęgnacji, ale też zdrowego stylu życia. Zatem wszelkie używki, nieodsypianie i co nocne imprezowanie musi zniknąć z Twojego życia. Znajdź więcej czasu na siłownie, bądź jogę. Zaowocuje to nie tylko polepszeniem Twojej kondycji, ale też ujędrnisz ciało i wysmuklisz sylwetkę.